Search
Close this search box.

3. Vantaa CUP

Viikonlopun aikana kisattiin lukuisia henkilökohtaisia kisasarjoja sekä lisäksi parikilpailuja. Viikonlopun aikana kisasarjojen kavalkadissa oli myös yksi SM-sarja, kun ratkaistiin C-tasoisten pelaajien Suomen Mestari. Kilpailujen tulokset löytyvät www.kisailu.net -järjestelmässä.

YouTube tallenteet

Sunnuntai iltapäivän Pro finaalit SDL Darts TV:stä

Sunnuntai aamupäivän Juniori js SP finaalit SDL Darts TV:stä

Lauantai-illan finaalit SDL Darts TV:stä

Lauantai iltapäivän semejä ja finaaleja SDL Darts TV:stä

Lauantai aamupäivän finaaleja voit seurata SDL Darts TV:stä

Perjantain parien finaalien striimit löytyvät SDL Darts TV:stä

Tuloksia

3. Vantaa CUP - AP

1Teemu Harju/Jani Elijoki Kukon Tikka/Richard’s Dart
2Veijo Viinikka/Roope Pitkänen Keski-Suomi Darts/Keski-Suomi Darts
3-4Onni Pennanen/Pasi Hyttinen Bee DC/Hanhi DC
Johan Engström/Jonas Masalin Ressu DC/Proffan Tikka
5-8Niko Kanervo/Risto Kaunismaa Porvoon Dartsklubi/Porvoon Dartsklubi
Ville Leppänen/Mikko Leppävuori Ohari DC/Ohari DC
Toni Haatanen/Seppo Kirjavainen Steissin TK/Bee DC
Manne Eskelinen/Markus Jokikokko Elevis DC/Bee DC


3. Vantaa CUP - NP

1Tiia Pärnänen/Kirsi Viinikainen Sörkan tikka/Ressu DC
2Lotte Suomi/Tarja Partanen Arctic Circle Darts Club/Ramin Darts
3-4Marietta Kähärä/Kaisu Rekinen Ohari DC/Sörkan tikka
Mirje Ingman/Susanna Haatanen Röda Darts Club/Steissin TK
5-8Anne Lokkinen/Jennika Paananen DC Tornado/DC Tornado
Saara Salovaara/Sari Hellsten Röda Darts Club/Terävät
Maria Pajala/Pirjo Fagerholm Päkki Darts/Päkki Darts
Riina Kahari/Jenni Kahari Kukon Tikka/Kukon Tikka


3. Vantaa CUP - AS 170

1Johan Engström Ressu DC
2Teemu Harju Kukon Tikka
3-4Niko Kanervo Porvoon Dartsklubi
Antti Vaetoja Viitasaari Darts Club
5-8Marko Kantele Samuli Blues
Eevert Lifländer Richard’s Dart
Ville Laatikainen Hertas DT Vantaa
Joonas Rintala SKT Darts


3. Vantaa CUP - AS SEN

1Markus Jokikokko Bee DC
2Teijo Koskimies Kotka DC
3-4Markku Kinnunen Kotka DC
Torbjörn Gustafsson Grönan DC
5-8Hannu Immonen Richard’s Dart
Jukka Salo Bee DC
Jari Korvenaro Samuli Blues
Marko Luoto Kotka DC


3. Vantaa CUP - JUN

1Onni Pennanen Bee DC
2Anton Henriksson Kotka DC
3-4Daniel Heikkilä Dalton's Darts
Tino Timucin Röda Darts Club
5-8Roope Pitkänen Keski-Suomi Darts
Aaron Kenealy-Wirta Röda Darts Club
Jake Puolakka DC Heinola
Joni Ålenius DC Seven Badgers


3. Vantaa CUP - NS SEN

1Kaisu Rekinen Sörkan tikka
2Anne Kreivi Arctic Circle Darts Club
3-4Tarja Partanen Ramin Darts
Marietta Kähärä Ohari DC
5-8Maret Liiri Samuli Blues
Tiina Nieminen Keski-Suomi Darts
Sari Wallin Kukon Tikka
Lotte Suomi Arctic Circle Darts Club


3. Vantaa CUP - NS PRO

1Kirsi Viinikainen Ressu DC
2Lotte Suomi Arctic Circle Darts Club
3-4Lumi Silvan Steissin TK
Kaisu Rekinen Sörkan tikka
5-8Marika Juhola Tupla Team Kangasala
Tiia Pärnänen Sörkan tikka
Jenni Kahari Kukon Tikka
Anne Kreivi Arctic Circle Darts Club


3. Vantaa CUP - AS PRO

1Jonas Masalin Proffan Tikka
2Marko Kantele Samuli Blues
3-4Uki Takkinen Keski-Suomi Darts
Jani Keskinarkaus Keski-Suomi Darts
5-8Veijo Viinikka Keski-Suomi Darts
Niko Kanervo Porvoon Dartsklubi
Aaron Knox Steissin TK
Kim Viljanen Samuli Blues


3. Vantaa CUP - AS SM-C

1Jasu Hosio Pori Darts Club
2Marika Keskinarkaus Arctic Circle Darts Club
3-4Niko Aaltonen DC Tornado
Pertti Nuutinen Richard’s Dart
5-8Joni Laatikainen Hertas DT Vantaa
Mats Löflund DC Tornado
Jaana Tikka Pori Darts Club
Aki Pitkänen Keski-Suomi Darts


3. Vantaa CUP - NS B

1Tiia Juhola Tupla Team Kangasala
2Janika Englund Kukon Tikka
3-4Sari Wallin Kukon Tikka
Lotte Suomi Arctic Circle Darts Club
5-8Jaana Tikka Pori Darts Club
Marjut Haikonen Hanhi DC
Hanna Laaksonen Hanhi DC
Saara Salovaara Röda Darts Club


3. Vantaa CUP - AS B

1Ari Ilo Ohari DC
2Rami Salonen Proffan Tikka
3-4Mikko Leppävuori Ohari DC
Miko Este Keski-Suomi Darts
5-8Niko Niemi Paratiisi Darts Club
Juha Rappu Höveli DC
Juha Koutonen Kukon Tikka
Ali Roberts Bee DC


3. Vantaa CUP - SP

1Johan Engström/Kirsi Viinikainen Ressu DC/Ressu DC
2Jaana Tikka/Jukka Ussa Pori Darts Club/Tupla Team Kangasala
3-4Teemu Harju/Sari Sauvola Kukon Tikka/Himanka DC
Juha Poutanen/Tarja Salminen Richard’s Dart/Himanka DC
5-8Tiia Pärnänen/Jyri Ussa Sörkan tikka/Keski-Suomi Darts
Toni Haatanen/Lumi Silvan Steissin TK/Steissin TK
Tiina Nypelö/Seppo Kirjavainen Richard’s Dart/Bee DC
Niko Kanervo/Janika Englund Porvoon Dartsklubi/Kukon Tikka


3. Vantaa CUP - JUN

1Onni Pennanen Bee DC
2Jonas Oksanen Arctic Circle Darts Club
3-4Joni Ålenius DC Seven Badgers
Roope Pitkänen Keski-Suomi Darts
5-8Eetu Jefimoff Röda Darts Club
Tino Timucin Röda Darts Club
Otto Hellsten Terävät
Juho Rautiainen Ramin Darts


3. Vantaa CUP - NS PRO

1Kirsi Viinikainen Ressu DC
2Tarja Partanen Ramin Darts
3-4Marika Keskinarkaus Arctic Circle Darts Club
Sari Sauvola Himanka DC
5-8Essi Haapanen Oritikka
Lotte Suomi Arctic Circle Darts Club
Tiia Pärnänen Sörkan tikka
Lumi Silvan Steissin TK


3. Vantaa CUP - AS PRO

1Johan Engström Ressu DC
2Jonas Masalin Proffan Tikka
3-4Marko Kantele Samuli Blues
Jani Keskinarkaus Keski-Suomi Darts
5-8Teemu Harju Kukon Tikka
Heikki Hyvönen Samuli Blues
Jukka Ussa Tupla Team Kangasala
Niko Kanervo Porvoon Dartsklubi


Seuraa toimintaamme somessa!

Anna palautetta alla
olevasta lomakkeesta