Search
Close this search box.

XVII Revontuli Cup 11-14.07.2024

Uuden kilpailukauden 2024-2025 ensimmäinen rankingkilpailuviikonloppu kisattiin Keski-Suomen sydämessä. Hankasalmella mittelöitiin ensimmäisistä kauden rankingsarjojen ottelu- ja sarjavoitoista perinteikkäissä Lomakeskus Revontulen maisemissa.

Viikonlopun avasi Keski-Suomi Dartsin viikkokisat torstaina, jonka myötä kilpailusarjojen kavalkadi jatkuu perjantaista aina sunnuntaihin asti. Tulosparhaimmistoa on luettavissa alla, kokonaistulokset löytyvät kisailu.net-järjestelmästä.

Revontuli Cup etkot / KSD viikkokisat

1Johan Engström Ressu DC
2Veijo Viinikka Keski-Suomi Darts
3Jani Elijoki Richard’s Dart
4Kirsi Viinikainen Ressu DC


Avoimet Parit

1Toni Torniainen/Johan Engström Ressu DC/Ressu DC
2Uki Takkinen/Vesa Nuutinen Richard’s Dart/Ressu DC
3-4Samuel Roiha/Aki Lehtinen Päkki Darts/Kukon Tikka
Jani Keskinarkaus/Veijo Viinikka Kilari Darts/Keski-Suomi Darts
5-8Kai Koivisto/Juha Iloranta Casablanca/Tupla Team Kangasala
Mika Kainulainen/Rami Salonen Proffan Tikka/M.O.T.
Juha Mäkinen/Sami Pirttijoki Keski-Suomi Darts/Tupla Team Kangasala
Teemu Kilpinen/Roope Kumpulainen Tridentti/Tridentti


Naisten Parit

1Maret Liiri/Malla Laine Samuli Blues/Samuli Blues
2Sari Sauvola/Kirsi Viinikainen Richard’s Dart/Ressu DC
3-4Sari Hellsten/Ritva Pentikäinen Päkki Darts/Ohari DC
Virpi Tahvanainen/Pirkko Lehtinen Pogostan Tikka/Pogostan Tikka
5-8Taru Ahtonen/Sirpa Salminen Ressu DC/Pogostan Tikka
Sari Wallin/Satu Juhola Richard’s Dart/Tupla Team Kangasala
Marika Juhola/Tiia Juhola Tupla Team Kangasala/Tupla Team Kangasala
Iina Siniluoma/Teija Siniluoma Malmin Mestari DC/Malmin Mestari DC


AS Kriketti

1Johan Engström Ressu DC
2Jonas Masalin Kilari Darts
3-4Sami Reijonen Play Darts
Jukka Ussa Pori Darts Club
5-8Vesa-Matti Ruismäki Arctic Circle Darts Club
Toni Jortikka DC Osman Viikingit
Marko Kantele Samuli Blues
Jarno Korkalainen Elevis DC


NS Kriketti

1Kirsi Viinikainen Ressu DC
2Marika Keskinarkaus Arctic Circle Darts Club
3-4Sari Sauvola Richard’s Dart
Satu Juhola Tupla Team Kangasala
5-8Sari Lipponen Ressu DC
Tarja Partanen Keski-Suomi Darts
Jennika Paananen DC Tornado
Tiia Pärnänen Sörkan tikka


Seniorit

1Vesa Nuutinen Ressu DC
2Uki Takkinen Richard’s Dart
3-4Torbjörn Gustafsson Grönan DC
Kim Ekroth Kotka DC
5-8Sami Kokkonen Keski-Suomi Darts
Heikki Tuomisto Richard’s Dart
Anssi Montonen Kotka DC
Raimo Rekinen Ohari DC


Juniorit

1Romi Kartonen Oritikka
2Daniel Heikkilä Dalton's Darts
3-4Niklas Klasila Tyrnävä DC
Tuukka Tossavainen KIURU DC
5-8Aaron Kenealy-Wirta Röda Darts Club
Otto Hellsten Terävät
Oscar Helin M.O.T.
Jonas Oksanen Arctic Circle Darts Club


NS Pro (la)

1Kirsi Viinikainen Ressu DC
2Maret Liiri Samuli Blues
3-4Marika Juhola Tupla Team Kangasala
Anu Ampiala Richard’s Dart
5-8Tarja Salminen Richard’s Dart
Jaana Varala Casablanca
Sari Sauvola Richard’s Dart
Tiia Pärnänen Sörkan tikka


AS Pro (la)

1Johan Engström Ressu DC
2Teemu Harju Kilari Darts
3-4Jonas Masalin Kilari Darts
Marko Kantele Samuli Blues
5-8Jani Elijoki Richard’s Dart
Jarno Korkalainen Elevis DC
Veijo Viinikka Keski-Suomi Darts
Jani Keskinarkaus Kilari Darts


NS B

1Marika Juhola Tupla Team Kangasala
2Sari Wallin Richard’s Dart
3-4Maarit Kiviaho LSD
Anna-Maija Räsänen Keski-Suomi Darts
5-8Marika Keskinarkaus Arctic Circle Darts Club
Raili Kartano Päkki Darts
Taru Ahtonen Ressu DC
Jaana Tikka Pori Darts Club


AS B

1Mikko Lehtonen LSD
2Vesa-Matti Ruismäki Arctic Circle Darts Club
3-4Miko Este Keski-Suomi Darts
Jooel Uuspelto Jam Darts
5-8Ville Immonen Lappeenranta DT
Heikki Tuomisto Richard’s Dart
Esa Peltola Play Darts
Ville Leppänen Ohari DC


Disco Mix

1Veijo Viinikka/Kati Nieminen Keski-Suomi Darts/Keski-Suomi Darts
2Jonas Masalin/Janika Englund Kilari Darts/Proffan Tikka
3-4Janne Paananen/Jennika Paananen Keski-Suomi Darts/DC Tornado
Vesa Nuutinen/Kirsi Viinikainen Ressu DC/Ressu DC
5-8Antti Markkanen/Leena Turunen Ressu DC/Ressu DC
Herkko Raivonen/Tiina Nieminen Keski-Suomi Darts/Keski-Suomi Darts
Jaana Tikka/Jukka Ussa Pori Darts Club/Pori Darts Club
Sari Lipponen/Toni Torniainen Ressu DC/Ressu DC


SM 301av NS

1Kirsi Viinikainen Ressu DC
2Anne Kreivi Arctic Circle Darts Club
3-4Sirpa Salminen Pogostan Tikka
Jaana Tikka Pori Darts Club
5-8Maret Liiri Samuli Blues
Maarit Kiviaho LSD
Sari Lipponen Ressu DC
Sari Hellsten Päkki Darts


SM 301av AS

1Teemu Harju Kilari Darts
2Jani Keskinarkaus Kilari Darts
3-4Johan Engström Ressu DC
Jooel Uuspelto Jam Darts
5-8Torbjörn Gustafsson Grönan DC
Sami Blomqvist HotRod DC
Marko Kantele Samuli Blues
Aki Lehtinen Kukon Tikka


AS Pro (su)

1Johan Engström Ressu DC
2Vesa Nuutinen Ressu DC
3-4Marko Kantele Samuli Blues
Uki Takkinen Richard’s Dart
5-8Petri Korte Lahti DC
Kai Koivisto Casablanca
Jani Elijoki Richard’s Dart
Jonas Oksanen Arctic Circle Darts Club


NS Pro (su)

1Kirsi Viinikainen Ressu DC
2Sari Sauvola Richard’s Dart
3-4Tarja Partanen Keski-Suomi Darts
Marika Juhola Tupla Team Kangasala
5-8Satu Juhola Tupla Team Kangasala
Maret Liiri Samuli Blues
Tiia Pärnänen Sörkan tikka
Jaana Tikka Pori Darts Club


Seuraa toimintaamme somessa!

Anna palautetta alla
olevasta lomakkeesta