Search
Close this search box.

SM Darts A-mestaruudet & Viikkopistefinaali 9.-11.2.2024

Vantaalla Scandic Helsinki Aviacongressissa pelattiin arvostetuista mestaruuksista!

Sunnuntai 11.2.2024 SM A Kriketti

Avoin kriketti Kisailu.net kaavio

Avoin kriketti, mitalistit

Naisten kriketti Kisailu.net kaavio

Naisten kriketin kärkikaksikko
Naisten kriketin pronssimitalistit

Avoin parikriketti Kisailu.net kaavio

Avoin parikriketti, mitalistit (pronssimitalistit puuttuvat kuvasta)

Naisten parikriketti Kisailu.net kaavio

Naisten Parikriketti, mitalistit

Lauantai 10.2.2024 SM A 501


Avoin parikisa Kisailu.net kaavio

Avoin parikisa, mitalistit

Naisten parikisa Kisailu.net kaavio

Naisten parien mitalistit

Naisten singelit Kisailu.net kaavio

Naisten Singeleiden mitalistit

Avoimet singelit Kisailu.net kaavio

Avoimet singelit, mitalistit

Tulokset sivun alareunassa ja kaikki tiedot Kisailu.net

Lavapelejä Youtubessa SDLDartsTV

Perjantai 9.2.2024 Viikkopistefinaali

Viikkopistefinaalin palkintojenjako

Tulokset sivun alareunassa ja kaikki tiedot Kisailu.net

Semifinaalit ja finaalit Youtubessa SDLDartsTV

Palkintojen maksaminen

SDL palkintojenmaksukäytäntö ja tarkemmat palkinnonmaksulomakkeen täyttöohjeet täältä
Linkki tapahtumakohtaiseen lomakkeeseen joka aktivoituu tapahtuman päätyttyä (palkinnonmaksulomake)

Viikkopistelistan parhaat

Huomioitavaa viikkopisteitä eniten vuonna 2023 keränneiden palkintojen maksuihin liittyen. Palkintojen suuruudet määritellään kilpailukausidokumentista. Kilpailuviikonlopun jälkeen pääset täyttämään palkintojenmaksulomakkeen SM A-mestaruuksien kisailu.net-tapahtumasivulla. Lisää palkinnonmaksulomakkeen ”Viesti maksajalle” kenttään tieto sijoituksestasi.

Palkinnot:
Viikkopistelista: 1. 400 €, 2. 200 €, 3. 150 €, 4. 100 €, 5. 50 €
Naiset: 1.120 €, 2. 60 €
Parhaat kerhot: 1. 150 € 2. 100 € (eniten pelaajia edellisen vuoden aikana)

Tuloksia

Viikkopistefinaali

1Heikki Hyvönen Samuli Blues
2Veijo Viinikka Keski-Suomi Darts
3-4Jyri Ussa Keski-Suomi Darts
Esko Salmela DC Seven Badgers
5-8Riku Henriksson Dalton's Darts
Jani Laurila Perämeri DC
Aki Lehtinen Kukon Tikka
Seppo Kirjavainen Bee DC


A SM Darts Avoimet Parit

1Samuli Kosonen/Jooel Uuspelto Jam Darts/Jam Darts
2Niko Kanervo/Risto Kaunismaa Porvoon Dartsklubi/Porvoon Dartsklubi
3-4Jani Laurila/Mio Varila Perämeri DC/Perämeri DC
Aku Törmikoski/Risto Ollakka Kempele DC/Kempele DC
5-8Hannu Suominen/Toni Jortikka Kukon Tikka/Kukon Tikka
Juuso Tammilehto/Ari Ilo Ohari DC/Ohari DC
Kim Ekroth/Markku Kinnunen Kotka DC/Kotka DC
Sami Blomqvist/Kari Hänninen HotRod DC/HotRod DC


A SM Darts Naisten parit

1Sari Lipponen/Kirsi Viinikainen Ressu DC/Ressu DC
2Ritva Pentikäinen/Marietta Kähärä Ohari DC/Ohari DC
3-4Raili Kartano/Jane Salama Päkki Darts/Päkki Darts
Lotte Suomi/Marika Keskinarkaus Arctic Circle Darts Club/Arctic Circle Darts Club
5-8Anne Kreivi/Iida Lanko Arctic Circle Darts Club/Arctic Circle Darts Club
Anne Lokkinen/Jennika Paananen DC Tornado/DC Tornado
Marika Juhola/Tiia Juhola Tupla Team Kangasala/Tupla Team Kangasala
Krista Ekonen/Outi Leppänen Oritikka/Oritikka


A SM Darts AS 501

1Jani Keskinarkaus Keski-Suomi Darts
2Jyri Ussa Keski-Suomi Darts
3-4Jaakko Kiiski Päkki Darts
Asko Niskala Ressu DC
5-8Kim Viljanen Samuli Blues
Hannu Suominen Kukon Tikka
Torbjörn Gustafsson Grönan DC
Onni Pennanen Bee DC


A SM Darts NS 501

1Kirsi Viinikainen Ressu DC
2Tiia Pärnänen Sörkan tikka
3-4Iida Lanko Arctic Circle Darts Club
Kaisu Rekinen Sörkan tikka
5-8Anna Vilén Kukon Tikka
Aliisa Sinisalo Päkki Darts
Sari Sauvola Himanka DC
Anne Kreivi Arctic Circle Darts Club


A SM Darts NP Kriketti

1Anne Kreivi/Iida Lanko Arctic Circle Darts Club/Arctic Circle Darts Club
2Lumi Silvan/Susanna Haatanen Steissin TK/Steissin TK
3-4Maria Pajala/Aliisa Sinisalo Päkki Darts/Päkki Darts
Marika Keskinarkaus/Lotte Suomi Arctic Circle Darts Club/Arctic Circle Darts Club
5-8Kaisu Rekinen/Tiia Pärnänen Sörkan tikka/Sörkan tikka
Tarja Salminen/Sari Sauvola Himanka DC/Himanka DC
Sirpa Salminen/Pirkko Lehtinen Pogostan Tikka/Pogostan Tikka
Krista Ekonen/Outi Leppänen Oritikka/Oritikka


A SM Darts AP Kriketti

1Marko Kantele/Kim Viljanen Samuli Blues/Samuli Blues
2Uki Takkinen/Jyri Ussa Keski-Suomi Darts/Keski-Suomi Darts
3-4Kim Ekroth/Markku Kinnunen Kotka DC/Kotka DC
Herkko Raivonen/Jani Keskinarkaus Keski-Suomi Darts/Keski-Suomi Darts
5-8Heikki Hyvönen/Paavo Myller Samuli Blues/Samuli Blues
Roope Pitkänen/Veijo Viinikka Keski-Suomi Darts/Keski-Suomi Darts
Jesse Partanen/Ville Marttila Ramin Darts/Ramin Darts
Aku Törmikoski/Risto Ollakka Kempele DC/Kempele DC


A SM Darts NS Kriketti

1Kirsi Viinikainen Ressu DC
2Aliisa Sinisalo Päkki Darts
3-4Sirpa Salminen Pogostan Tikka
Tarja Partanen Ramin Darts
5-8Sari Wallin Kukon Tikka
Tiia Pärnänen Sörkan tikka
Sari Sauvola Himanka DC
Kaisu Rekinen Sörkan tikka


A SM Darts AS Kriketti

1Jani Laurila Perämeri DC
2Paavo Myller Samuli Blues
3-4Uki Takkinen Keski-Suomi Darts
Kim Viljanen Samuli Blues
5-8Teemu Harju Kukon Tikka
Marko Kantele Samuli Blues
Jonas Masalin Proffan Tikka
Jyri Ussa Keski-Suomi Darts


Seuraa toimintaamme somessa!

Anna palautetta alla
olevasta lomakkeesta